címke: császármegelőzés

Császármegelőzés / Kiss Verus - 2023. 07. 30. 08:56

Szülés és psziché II.: ki és mi segít a szüléstől rettegő anyáknak?

Cikksorozatunk első részében a szakember kimondta: nem létezik olyan pszichés ok, betegség, ami császármetszést indikálna, sokkal inkább feladata a rendszernek felkészíteni és megfelelően ellátni az érintett édesanyákat, hogy a szülés ilyen kondíciók, állapotok mellett is jó élmény legyen számukra. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű, két szülés körüli segítő mondja el, miért.

Császármegelőzés / Mélykúti Andrea - 2023. 02. 14. 07:19

A szülés lelke: mi kell ahhoz, hogy a vajúdás ne akadjon el?

Sokat tudunk a szülés mikéntjéről, folyamatáról. Ismerjük a szakaszait, tudjuk, mik azok a jelek, amik a baba világrajövetelét jelzik. A szülés fiziológiája minden szakember és nő előtt ismert. De mi történik ilyenkor a leendő anya lelkében? Számít-e ez egyáltalán a szülés kimenetelének szempontjából? Vajon fontos, hogy a nő biztonságban érezze magát? Számít a környezet, az őt körülvevő emberek viselkedése?

Császármegelőzés / Kiss Verus - 2022. 02. 11. 08:47

Kórház- és orvosválasztás szülés, VBAC előtt: ezeket a kérdéseket tedd fel, mielőtt döntesz!

A szülés különösen érzékeny élethelyzet, melyre igenis érdemes felkészülni: ha szeretnéd, hogy testedről, babádról te magad dönthess, vagy, ha a szülésedet nem csak túlélni szeretnéd, hanem megélni is, akkor ismerned kell a lehetőségeidet, hogy felelős, kompetens döntést tudj hozni. Ezért sem mindegy, milyen helyszínt, segítőket választasz magad köré az aktuális lehetőségeidet kihasználva. Osztheimer-Kökény Cintia független bábával jártuk körbe a kérdést.

Császármegelőzés / Marczell Nóra - 2020. 01. 16. 10:40

Szülés alatti beavatkozások: miképp hatnak a császármetszés arányának növekedésére?

Minden nőnek mások az elképzelései a „jó” szülésről. Valakinek a kórház, és van, akinek a saját otthona adja a biztonságot. Valaki a párja, más pedig az édesanyja vagy esetleg a dúlája nélkül érzi magát erőt vesztettnek. Egy azonban közös: minden nőnek joga van nemet mondani és elutasítani a saját teste felett hozott döntéseket. Mind azt szeretnénk, ha a szülésünkre emlékezve melegség és hála töltené el a szívünket, nem pedig a düh vagy a csalódottság érzése. A felesleges beavatkozások és gyakran az ebből következő kontrollvesztettség és kiszolgáltatottságérzés keresztbe tehet az elképzelt szülési tervünknek, és növelhetik a szülés császármetszéssel történő befejezését.