kulcsszó: Veisenberger Eleonóra

Blog / Kiss Verus - 2023. 10. 06. 04:13

Érkezik a Császárvonal 5. szülinapi rendezvénye: tanácsadás, előadások, műhelymunkák várnak!

A Császárvonal történetében először élőben egy nagy rendezvényre hívunk: megünnepeljük, hogy vagyunk, egymásnak és egymásért, szakemberekkel és civilekkel vállt vállnak vetve segítve egymást szülés előtt és után. Mert minden szülés számít, minden édesanya megérdemli a testi-lelki támogatást császármetszés/VBAC előtt és után. Ezért dolgozunk. És ezt Veletek szeretnénk megünnepelni.

Császár után / Óvári Enikő - 2022. 02. 01. 01:48

Ha beüt a császár - a nem várt császár

Testileg-lelkileg egyaránt megviselhet egy nőt, ha nem úgy készült a szülésre, de mégis császármetszéssel adott életet gyermekének. Ha a lélek nincs rendben, a test is nehezebben regenerálódik. Éppen ezért fontos a szülésélmény feldolgozása, amely alatt bár a negatív élmény nem mindig válik pozitívvá, de már nem lesz nyomasztó, s akár egy következő császár is lehet gyógyító – mondja Veisenberger Eleonóra perinatális szaktanácsadó, dúla.

Császár után / Oreskó Renáta - 2021. 03. 04. 01:58

Miért remegünk császármetszés alatt és után?

A baba születése után sok édesanya kontrollálhatatlan remegésről vagy reszketésről számol be, függetlenül attól, hogy hüvelyi úton- vagy császármetszéssel hozta világra a gyermekét, bár utóbbi esetében ez gyakrabban fordul elő. Ijesztő lehet, ha nem számítottál rá, és méginkább az, ha senki sincs melletted, aki megnyugtasson, hogy ez teljesen természetes.

Szüléstörténetek / - 2020. 02. 10. 10:35

A „Hegmesék”, vagyis a Császárvonal pályázata nyerheti a Richter Anna Díjat

Hazánk egyik legkiemelkedőbb gyógyszercége, a Richter Gedeon Nyrt. pályázati kiírásával kreatív ötletek kidolgozására inspirálta az egészségügy, gyógyszerészet és oktatás területén dolgozó nőket. A Richter Anna Díj olyan újszerű, megvalósítható projektterveket várt a pályázóktól, amelyek az oktatás és kutatás, gyógyítás, gyógyszerészet, egészségügyhöz kapcsolódó ismeretterjesztés területein kreatív, innovatív módon járulnak hozzá az oktatás vagy egészségügy színvonalához, fejlődéséhez, illetve az adott területen dolgozók mindennapjait megkönnyítik, minőségi változást hozva a hétköznapokban. A versenyben legfeljebb öt főből álló csapatok indulhattak, a megjelölt területek valamelyikén aktívan tevékenykedő női csapatkapitány vezetésével. A Császárvonal is döntős lett "Hegmesék" című pályázatával.