Bemutatták az idei Richter Anna Díjas projekteket - debütált a Hegmesék is

Szüléstörténetek

A 2020-as év kihívásai ellenére sikeresen megvalósult az idei Richter Anna Díj öt győztes projektje - köztük a Császárvonal-csapat Hegmesék nevű kezdeményezése.

2020. október 13-án az öt nyertes csapat tagjai - a tavaszi online díjátadó után - végre személyesen, élőszóban is elmesélhették, hogyan valósították meg a nehezített körülmények ellenére összesen 20 millió forinttal támogatott terveiket. A színpadon minden csapatvezetővel egy-egy zsűritag beszélgetett, és a projektek vezetői egyetértettek abban, hogy a Richter Anna Díj új távlatokat nyitott hivatásukban, és olyan álmuk válhatott valóra, amit a Richter támogatása nélkül nem tudtak volna létrehozni.

Kik nyertek idén?

  • A gyógyszerész kategória győztese: országjáró roadshow a klinikai gyógyszerész hivatás népszerűsítéséért

Magyarországon jelenleg mindössze 500 gyógyszerész rendelkezik kórház-klinikai szakvizsgával, miközben a betegbiztonság növelése érdekében ennek többszörösére lenne szükség. A főként klinikai gyógyszerész rezidensekből álló lelkes csapat, a Szimpatikus Klinikusok az ország gyógyszerészképzést végző egyetemein interaktív roadshow keretében mutatják be a terület szépségeit, sokszínűségét. Céljuk, hogy kedvet ébresszenek hivatásukhoz a még döntés előtt álló hallgatókban.

  • Az egészségügyi szakdolgozó kategória győztese: a 12 óra – a stroke betegség megelőzéséért

200-250 ezren élnek a stroke árnyékában hazánkban. Baji Anikó sürgősségi triázs és 12 óra névre hallgató projekt csapata lebilincselő és egyben oktató rövid játékfilmet készítettek a stroke valódi arcáról. Az egyedülálló prevenciós szemléletű alkotás a beteg szemszögéből mutatja be a páciens helyzetét, informál és felhívja a társadalom figyelmét a megelőzés fontosságára. 

  • A pedagógus kategória győztese: Fenntartható jövőkép(p)

Szemét nem létezik, csak hulladék, aminek még nincs kitalálva az új élete! A környezettudatos csapat animációs filmeket és oktatási segédanyagokat hozott létre a jövő nemzedék oktatására. Az újrahasznosítás mellett a fogyasztás mérséklésére, az erőforrások kapacitásának véges mivoltára szeretnék irányítani a fogékony iskolások figyelmét.

  • Az orvos kategória győztese: a kecskeméti Egészségkert

Számos kutatás bizonyítja, hogy a gyógyuláshoz a modern orvostudomány és a gyógyszerek mellett szükség van a test és a lélek feltöltődésére is. A kecskeméti Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház csapata csodálatos gyógyító kertet álmodott meg az intézmény területére. A kertben virágokkal szegélyezett utak, padok, pergolák teszik hangulatossá a sétát, pihenést. Az Egészségkert a betegek és a kórházban dolgozók számára egyaránt gyógyulást, feltöltődést jelent, új világot nyit a falakon kívül. 

A második évad közönségdíjasa: Hegmesék- vagyis mi!

A hazai kórházakban a babák 40%-a csá­szármetszéssel látják meg a napvilágot. Elengedhetetlen, hogy a szülés műtéti módjával kapcsolatos hiteles információk könnyen elérhetővé váljanak bárki számára. A szakemberekből álló - anyaként is érintett- csapatunkkal egyedülálló virtuális fotótárlatot készítettünk, ahol a kiállítás képeit szülések történeteit is megtekinthetik az érdeklődők.

A virtuális kiállítás immár elérhető

a csaszarvonal.hu főolaláról,

https://csaszarvonal.hu/hegmesek címen.



A Hegmesék csapata: Rákosi Dóra, Veisenberger Eleonóra, Perdy-Fazakas Brigitte, Kiss Verus

A virtuális kiállításon a 20 anyai történet és anyai hegportré mellett a császárral kapcsolatos tévhitek és azok cáfolata is helyet kap, és megvásárolható lesz nemsokára az azonos címmel kiadott könyv is. Indult a YouTube-on is egy Hegmesék lejátszási listánk a Császárvonal csatornáján, a Cafeéblogon is telik meg tartalommal a Hegmesék blogja, s Instagramon is követhetők már a projekttel kapcsolatos hírek, újdonságok.

Október végétől itt az oldalon megvásárolható. Fotó: http://www.fototete.hu/


Rúzsa Magdi szólt a projektbemutatón rólunk, s beszélgetett csapattagunkkal, könyvünk szerzőjével, Verussal is a pódiumon: szerinte a leghatásosabb út mindig másokat az érzéseken keresztül megszólítani, így különösen fontosnak tartja közönségdíjas kezdeményezésünket, könyvünket, munkánkat.

A kisfilmek bemutatása és a színpadi beszélgetések után minden projekt megvalósítói élményalapú, a témától függően játékos vagy éppen komoly, de mindenképp rendkívül izgalmas interaktív workshoppal és beszélgetési lehetőséggel fogadták a meghívottakat.